18 Mayıs 2010

19 Mayıs

Sevgili Vedat Günyol dostları,

Vedat Günyol'un yaşamında en önemli yer tutan dost etkinliklerinden biri de, bir söz gerektirmeksizin 1965'den bu yana aynı gün aynı sofra etrafında buluşan öğrencilerinin (ve dostlarının) Kalpazankaya'da (Burgazada) gerçekleştirdikleri 19 Mayıs şölenleridir.

Buluşma yerimiz Kalpazankaya Restoran değil Kalpazankaya Yolu üzerinde solda bir küçük bakkal dükkanı vardı onun karşısında AYA NİKOLA Parkı'ndaki çay bahçesi.

Bir de geçmiş yıllarda hava yağmurlu olduğunda bazı arkadaşlar iptal edilmiştir diye gelmemişlerdi. Oysa hava yağmurlu da olsa "karlı" da olsa biz hep şölenlere katıldık. 19 Mayıs'ta Kalpazankaya yolu üzerinde Aya Nikola Çay Bahçesinde olacağız. Yolda ıslanmak istemeyenler şemsiyelerini, yağmurluklarını da yanlarına alabilirler.


Köfteleri yoğurun, dolmaları sarın, börekleri (mercimekleri değil) fırına verin, rakılarınızı ve şaraplarınızı paketleyin. Bu yıl da Kalpazankaya'da Vedat Günyol'un insan sevgisi ateşini sürdürmek üzere Kalpazankaya'da buluşuyoruz. Bu yıl bazı sürpriz konukların da aramıza katılacaklarını umut ediyoruz.

Bostancı'dan Burgazada'ya Vapur Saatleri (Pazar ve Tatil Günleri) için şu bağlantıyı tıklayabilirsiniz:
http://www.ido.com.tr/index.cfm?page=SubPage&kapsam=224&textid=2249&ln=TR

Bostancı'dan Hareket: 9:45 ve 10:45

Kabataş'tan ve Kadıköy'den Vapur Saatleri (Pazar ve Tatil Günleri) için şu bağlantıyı tıklayabilirsiniz:
http://www.ido.com.tr/index.cfm?page=SubPage&kapsam=224&textid=2250&ln=TR

Kabataş'tan Hareket: 9:10, 9:30, 10:30 ve 11:00
Kadıköy'den Hareket: 9:30, 9:50, 10:50 ve 11:20

Tüm Vedat Günyol Dostları bu dost sofrasında buluşacak.

Sevgilerimle,
--
Aydın Ergil

Hiç yorum yok: